poniedziałek, 2 stycznia 2012

Kuchnia Społeczna #2 – 08.01.2011 – 13:30 ...tym razem podróżniczo i podwójnie kulinarnie.Masz ochotę na smaczny posiłek i rozmowę w miłym towarzystwie? Przyjdź na spotkanie z cyklu „Kuchnia Społeczna”. Ideą projektu jest promocja tanich, wegańskich pyszności oraz podejmowanie dyskusji dotyczących ciekawych i ważnych zagadnień. Będziemy rozmawiać o aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych. Znajdzie się również miejsce na lżejsze tematy – kulturę, podróże, kulinaria.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 8.01 o godz. 13.30 w Kluboksięgarni „Głośna” (św. Marcin 30/8-9 – lewa oficyna w bramie Kina Muza, pierwsze piętro).

 
Wspólny posiłek zostanie wzbogacony fascynująca prezentacją:

 
„Zasmakuj świata - pokaz zdjęć z podróży dookoła świata”

 
Będzie to opowieść o pasji, dalekich wyprawach i gotowaniu w iście multikulturowym wydaniu – wrażeniami podzielą się Kasia i Daniel (prowadzący vegecatering -> www.najadacze.pl). Zabiorą nas na wyprawę przez Istambuł i Dubaj do Indii, Nepalu, Tybetu, Chin. Przez Toronto do Meksyku, na Kubę, do Peru i Boliwii. Sami o sobie piszą: „Każda istota żywa potrzebuje wolności by cieszyć się życiem. Nic nie da nam tyle wolności co podróże. Zamiast gromadzenia dookoła siebie zbędnych rzeczy, kolekcjonujemy doświadczenia i wspomnienia. Postanowiliśmy zobaczyć na własne oczy różnorodność planety na której żyjemy. Poczuć smaki i zapachy które oferuje. Zobaczyć jak ludzie żyją w innych zakątkach świata” (http://www.nabati.pl/).

 
Kuchnia Społeczna może być tworzona przez wszystkich uczestników. Zachęcamy więc do przyniesienia przygotowanych przez siebie potraw (oczywiście nie jest to warunek konieczny, smakowitości i tak nie zabraknie). Uwaga! Prosimy, żeby były to wyłącznie posiłki wegańskie, czyli nie zawierające mięsa (w tym ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn(zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy. (Inspiracji szukaj np. na stronie http://www.puszka.pl/).

 
Wstęp 10 zł (jeśli nie przynosisz swojej potrawy) lub darmowy jeżeli pojawisz się z jedzeniem. Oczywiście jemy do woli! Weź ze sobą talerz i sztućce – im mniej plastiku tym lepiej!Zobacz więcejBrak komentarzy:

Prześlij komentarz