wtorek, 5 kwietnia 2011

Ogólnopolska Kampania Przeciwko Wiwisekcji!!!

VegeON, jako kolektyw zajmujący się prawami zwierząt i starający się ich bronić oraz o nie walczyć na wszystkich możliwych frontach,  aktywnie wspiera Ogólnopolską Kampanię Przeciwko Wiwisekcji. 


O kampanii:
Ogólnopolska Kampania Przeciwko Wiwisekcji jest inicjatywą dążącą do zaprzestania wszystkich testów przeprowadzanych na zwierzętach w naszym kraju. Uważamy, że eksperymenty na żywych istotach, które pragną życia i wolności oraz mają niepodważalną zdolność do odczuwania bólu są nieetyczne i powinny zostać powstrzymane.
 
Doświadczenia są przejawem dyskryminacji i bezwzględnej dominacji naszego gatunku. Bez względu czy na stole operacyjnym leży mała mysz, czy szympans, badanie jest niemoralne i nic go nie usprawiedliwia. Nie tworzymy podziału na testy konieczne i mniej znaczące. Uważamy, że testowanie leków na zwierzętach jest tak samo niedopuszczalne, jak testowanie kosmetyków. Eksperyment na zwierzętach nigdy nie może dać pewnych wskazówek, co do wyników tego samego doświadczenia na człowieku, przez co badanie takie zagraża zdrowiu ludzi. Wszystkie testy na zwierzętach muszą być postrzegane podobnie: z naukowego punktu widzenia są nierzetelne i fałszywe, a z etycznego i moralnego są nie do przyjęcia.

W naszych działaniach przybliżamy społeczeństwu temat eksperymentów oraz próbujemy doprowadzić do zmiany prawa w tym zakresie. Większość ludzi nie ma pojęcia, czym są doświadczenia na zwierzętach, po co tak naprawdę są wykonywane i jakie są ich efekty. Prawda o wiwisekcji jest skrywana przed opinią publiczną, podczas gdy w całym kraju setki tysięcy zwierząt jest przetrzymywanych i umiera w laboratoriach. Chcemy ukazać społeczeństwu, na co przeznaczane są pieniądze z podatków oraz zachęcić do świadomego kupowania produktów nie testowanych na zwierzętach.

Wiwisekcja – zabieg operacyjny wykonywany na żywym zwierzęciu w celach badawczych; powszechnie, wyraz używany do określenia wszelkich testów przeprowadzanych na zwierzętach.


Gorąco zachęcamy do zapoznania się z kampanią i odwiedzenie powyższej strony internetowej!

1 komentarz:

  1. Cześć !!!Jestem wege od ponad 30 lat i jestem przekonany , że 80 % ludzi to zwykłe matoły i nie są w stanie postrzegać etycznie otaczający nas świat roślinny i zwierzęcy. Bo wszyscy zjadający trupy mają w swoim mózgu jad trupi . Jesteś tym co jesz!!!.Tylko zasilanie się warzywami , owocami , ziarnami , orzechami , pestkami , wodą , tlenem , oraz pozytywną energią daje czyste spojrzenie na świat. Pozdrawiam Ryszard

    OdpowiedzUsuń