czwartek, 4 czerwca 2009

POZNAŃSKIE DNI WEGETARIANIZMU - PODSUMOWANIE

Poznańskie Dni Wegetarianizmu dobiegły końca.. Nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji. Mamy nadzieje, ze to, czego dowiedzieliście się podczas tegorocznych imprez, zapadnie Wam w pamięć na długo. Po szybkości znikającego jedzenia ze stołów stwierdziliśmy, ze chyba udało się nam udowodnić, ze stuprocentowo roślinne potrawy potrafią sprostać wymaganiom nawet największych smakoszy:)

Pamiętajcie jednak o najważniejszym – wybierając wegetarianizm i weganizm pokazujecie, ze los zwierząt nie jest Wam obojętny. Chronicie też w ten sposób środowisko naturalne, a do tego wszystkiego - taki styl życia znacząco wpływa na Wasze zdrowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne akcje!

Poniżej krótkie relacje ze wszystkich wydarzeń.


22 maja - piątek

Wystartowaliśmy degustacja potraw weganskich w restauracji Green Way. Po niej odbył się wykład Xaviera Bayle’a z Torunia, omawiający problem corridy w Hiszpanii. Prezentacja wywołała długą dyskusję.


23 maja – sobota

Na skłocie Rozbrat o godzinie 19. zaczęliśmy wielką cruelty-free wyżerkę. Cztery ogromne stoły aż uginały się pod ciężarem jedzenia. Znowu byliśmy mile zaskoczeni frekwencją. Później odbyła się projekcja filmu dokumentalnego o Animal Liberation Front, a po niej – znowu ożywiona dyskusja. Aby trochę odetchnąć zaplanowaliśmy after party, które skończyło się o 5 rano :)


24 maja – niedziela

W siedzibie Stowarzyszenia Lepszy Świat miał miejsce wykład Agaty Radosh ze Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia poruszający aspekty zdrowotne wegetarianizmu , jak i wegetariańskiego wychowywania dzieci. Mamy nadzieję, ze wszelkie obawy sceptyków zostały rozwiane. Jak zwykle publiczność dopisała.


27 maja – środa

Po pokazie filmu Peaceable Kingdom w siedzibie Stowarzyszenia Lepszy Świat do późnych godzin wieczornych prowadziliśmy dyskusje o poprawie sytuacji zwierząt w naszym kraju. Dziękujemy wszystkim za cenne rady oraz chęć działania.


28 oraz 31 maja odbyły się koncerty muzyczne wegetariańskich i wegańskich zespołów, kończące obchody Wege Dni. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału we wszystkich imprezach! Czekamy na powtórkę w przyszłym roku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz